Prečo sa chrániť a prečo zabezpečovať objekty
1. Potreba bezpečia
V Maslowovej pyramíde potrieb, napriek tomu, že ju definoval pred takmer 80-timi rokmi, je potreba bezpečia už na druhom mieste, hneď za biologickými potrebami (dostatkom spánku, potravy…) Aj to je dôvod, prečo investovať do ochrany (zabezpečenia) Vášho bytu či domu. Pre pokojnejší spánok.
2. Ochrana pred neželanými návštevníkmi
Máte nepredvídateľných susedov, či sa v okolí vašej bytovky pohybujú výrastkovia? Chcete mať väčšiu kontrolu nad svojím majetkom aj vtedy, keď nie ste doma? Potom ste na správnej ceste zariadiť svoje obydlie nielen doplnkami pre pohodlie, ale aj bezpečnosť.
3. Ochrana súkromia
Nenechajte iných narušiť váš vlastný priestor, v ktorom sa cítite a i naďalej chcete cítiť najlepšie. O akejkoľvek dennej i nočnej hodine. Nedovoľte, aby niekto prenikol bližšie, než si sami prajete.
4. Dobrý pocit
Pocit bezpečného domova sa oddávna začína pri dverách. Dôkladne zatvorených a na rôzne spôsoby. Dômyselný vývoj ochrany sa začal závorou a pokračuje cez bezpečnostné zámky až k čipovým kartám. Dverami, žiaľ, nevchádzajú ľudia len s dobrými úmyslami. Aj preto treba svoj majetok a súkromie chrániť. Vchodové dvere sú najcitlivejším miestom, rovnako ako okná na prízemí, ktorými tiež dokážu páchatelia vojsť do domu.
5. Ochrana majetku
Dôvodov pre krádež je viacero, páchateľov často lákajú peniaze, šperky, elektronika či iné cennosti. Aby ste ich odlákali hneď v úvode nekalých myšlienok, použite bezpečnostné kamery. Dnes sú už štýlové, zároveň nie nenápadné, aby si ich zlodej všimol a aby ho odradili od krádeže. Nie sú neestetické ako mreže, ktoré by vám pokazili vzhľad domu.